Okolica

POWRÓT

« 1 z 2 »

 

Blisko naszego domu znajduje się bar, kawiarnia i sklep spożywczy.  20 minut spacerem od ogrodu jest piękna piaszczysta czysta plaża. Można na niej znaleźć latem ładne muszelki ,które morze wyrzuca na brzeg morza. Dzieci lubią je szukać i zbierać blisko fal.

Gdy jest wietrznie , albo pada deszcz niedaleko miejscowości Kopań znajduję się Park wodny, w którym można się zrelaksować i odprężyć .

Niedaleko naszej bazy noclegowej,  jest miasto Darłowo, do którego można wybrać się na romantyczny spacer ,a następnie popłynąć obejrzeć zachód słońca.

 

W okolicy:
– kort tenisowy – Darłówko
– kawiarnia – 400 m
– hippika – 50 m
– poczta – Darłowo
– basen – Darłówko
– sklep – 200 m
– bar – 400 m
– jezioro Kopań – 150 m
– morze – 20 min

 

 

Gmina Darłowo

Darłowo Comm

Ziemia Darłowska położona jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. 26-kilometrowy odcinek szerokich, piaszczystych plaż, czyste środowisko naturalne, liczne zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe powodują, że należy do najatrakcyjniejszych turystycznych regionów nadbałtyckich. Nadmorskie miejscowości Bobolin, Dąbki, Kopań i Wicie zapewniają wspaniałe warunki wypoczynku. Dla aktywnych przymorskie jeziora Bukowo i Kopań stanowią idealną bazę do uprawiania windsurfingu czy żeglarstwa, jak również są rajem dla wędkarzy. Malowniczo wijące się rzeki Wieprza i Grabowa to idealne szlaki kajakowe.

 

Wspaniałe położenie Gminy Darłowo i jej specyficzny mikroklimat zapewniają niezapomniane wrażenia. Przyjedź, sprawdź, a na pewno powrócisz. ZAPRASZAMY. P.S. Po atrakcjach regionu poprowadzi Was aplikacja turystyczna „Od Bałtyku po Kaszuby”, którą bezpłatnie można pobrać w sklepach GooglePlay i IOS.

 

Dąbki to nadbałtycka miejscowość uzdrowiskowa, położona po środku Pobrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie ogranicza Dąbki od strony północnej, natomiast od południa znajduje się duże przybrzeżne jezioro Bukowo. Takie umiejscowienie sprzyja rozkwitowi turystyki, a szczególnie aktywnego wy – poczynku – mnogie trasy piesze oraz rowerowe zachęcają do wycieczek, z kolei przygotowany skraj jeziora kusi fanów wodnych sportów i wędkarstwa.

Tutejsze wypożyczalnie wynajmują wyposażenie wodniackie, zaś szkółki prowadzą kursy windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa. Nad jeziorem działa także przystań żeglarska, a w sezonie po jeziorze pływa nieduży statek wycieczkowy. Szczególny mikroklimat i czyste powietrze przyciągają do Uzdrowiska rzesze kuracjuszy przez cały rok. Wykfalifikowana kadra, szeroka oferta zabiegów, specjalistycznie wyposażone gabinety, salony SPA, baza noclegowa dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – m.in. takimi udogodnieniami sanatoria z Dąbek zapraszają do aktywnego wypoczynku i regeneracji sił w swoich progach.

 

Bobolin

W latach 1937-1945 w Bobolinie znajdował się tajny niemiecki poligon artyleryjski, na którym montowano i testowano największe armaty w świecie o kalibrach od 155 do 800 mm. Próby z armatą gigant obserwował Adolf Hitler. Jeśli ktoś chciałby spędzić wakacje w siodle, to znajdująca się tutaj stadnina koni jest do tego idealnym miejscem. Wieczorne przejażdżki plażą przy zachodach słońca zapewniają niezapomniane wrażenia na długi czas.

 

Leonardia Park Edukacji i Rozrywki LEONARDIA

Sprawdź, czym bawił się Leonardo da Vinci. Zajrzyj do „Pracowni Leonarda”, zbuduj jego wynalazki i sprawdź czy działają. W lustrzanym odbiciu zaszyfruj swoją notatkę. Na „Placu Strzelniczym” przetestuj kuszę i postrzelaj z katapulty. W „Parku Gier” poczuj się jak mały Leonardo i po prostu dobrze się baw. Ach, i jeszcze Drabina św. Jakuba… Co to takiego? Odwiedź nas w LEONARDII, bo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał, gdzie słychać śpiew ptaków i radość dzieciaków. www.leonardia.pl .

 

Szlak Cysterski i Szlak Świętego Jakuba

Szlak św. Jakuba to ponad tysiącletni trakt pątniczy wiodący z rożnych stron Europy do grobu św. Jakuba Apostoła w hiszpańskiej Galicji. Odnalezione na Pomorzu ślady peregrynacji do Santiago dały impuls odtwarzaniu Pomorskiej Drogi, która zaczyna się w litewskiej Kretyndze, by przez Kaliningrad, Elbląg, Gdańsk, Lębork, Sławno, Darłowo, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Kamień Pomorski, Wolin, Szczecin, Świnoujście połączyć się z niemiecką Via Baltica, a w Rostocku z Via Scandynavia, by już razem biec do Hiszpanii. Przez gminę Darłowo przebiegają dwa odcinki szlaku: Sławno – Boleszewo – Stary Jarosław – Krupy – Zielnowo – Zakrzewo – Cisowo Darłowo oraz Darłowo – Rusko – Porzecze – Bukowo Morskie – Boryszewo – Bielkowo – Iwięcino. Podróżowanie Szlakiem Cysterskim to nie tylko zwiedzanie klasztorów cysterskich, ale też swoista wyprawa w przeszłość, pełna refleksji nad duchowym życiem blisko natury, tak odległym i odmiennym od tego w obecnych czasach. Zapoznanie się z bogactwem cysterskiego dziedzictwa pozwoli współczesnemu człowiekowi pogłębić wiedzę o europejskich korzeniach i da inspirację do tworzenia swojej teraźniejszości i przyszłości.

 

 

Szlaki piesze i rowerowe

Koszaliński Szlak Nadmorski to odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska, od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Przez gminę przebiega odcinek o długości około 30 km: od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia. Szlak Rezerwatów o długości 71,5 km rozpoczyna się w Darłówku, kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę przebiega odcinek około 15 km: od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo, Zielnowo i Kowalewice.

Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) ma długość 104 km. Polecany jest szczególnie rowerzystom i turystom zmotoryzowanym. Przebiega przez Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Leonardia, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego Międzynarodowy szlak rowerowy sieci EuroVelo R-10 przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego o łącznej długości 8 539 km. Polski odcinek szlaku o długości 588 km przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Odcinek biegnący przez gminę Darłowo składa się częściowo ze ścieżek rowerowych (odcinek Gleźnowo – Dąbki). Biegnie przez Bukowo Morskie, Dąbki, Cisowo, Drozdowo i Barzowice.

 

Szlaki kajakowe Canoe trails.

Szlaki kajakowy na rzekach Wieprzy i Grabowej na odcinku biegnącym w gminie Darłowo są dość łatwe i dogodne do masowych spływów. Wieprzą można spływać cały rok – nadaje się także do zimowych wypadów. Infrastruktura turystyczna ciągle się rozwija. Na Wieprzy spływ można rozpocząć w miejscowości Kowalewice i dopłynąć do Morza Bałtyckiego, podziwiając po drodze piękno przyrody oraz rozległe malownicze krajobrazy. Natomiast na Grabowej najwygodniej spływ rozpocząć przy moście w Jeżyczkach. Kontynuując go kanałem Bagiennica dopłyniemy do Bukowa Morskiego, malowniczej osady historią cystersów w tle. Wypożyczalnie kajaków: – Kaydar – Pod Kasztanem

 

 

Agroturystyka

Na terenie całej gminy rozproszone są gospodarstwa agroturystyczne, w których każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Tu z bliska można podpatrzyć „życie wsi”, spróbować świeżego mleka, jaj, serów kozich czy win i nalewek o wyjątkowych smakach i unikalnych recepturach. Gospodarze mają do zaoferowania wyjątkowe produkty, których nie można nabyć nigdzie indziej. Jesienią koniecznie trzeba wybrać się na grzybobranie. Na terenie gminy działa stowarzyszenie „Zagroda” zrzeszające gospodarstwa agroturyustyczne – www.zagroda. urlopnadmorski.pl. Warto zajrzeć na stronę i zapoznać się z ich bogatą ofertą. Gospodarstwa z naszych okolic wielokrotnie nagradzane były na konkursach o zasięgu wojewódzkim i krajowym.

 

 

 

Wędkarstwo

Tereny Gminy Darłowo to idealne miejsce dla pasjona – tów wędkarstwa. Rzeki Wieprza i Grabowa, Jeziora Bukowo i Kopań oraz Morze Bałtyckie oferują wiele gatunków ryb, które można łowić każdą metodą wędkarską o każdej porze roku. Corocznie w trzeci weekend lipca na Jeziorze Bukowo organizowane są Ogólnopolskie Spinningowe Zawody Wędkarskie.

 

Kolekcja antyków

Kolekcja Antyków Ziemi Darłowskiej w Starym Jarosławiu liczy około 2 500 eksponatów i ściśle związana jest z historią Ziemi Darłowskiej. Prowadzi ją pan Tadeusz Konieczny, rzeźbiarz ludowy, który sam odrestaurowuje i konserwuje gromadzone eksponaty. Ponadto opowiada gościom o przeznaczeniu i pochodzeniu danych przedmiotów. To wspaniała żywa lekcja historii dla odwiedzających.

 

 

Ziemia Darłowska położona jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. 26-kilometrowy odcinek szerokich, piaszczystych plaż, czyste środowisko naturalne, liczne zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe powodują, że należy do najatrakcyjniejszych turystycznych regionów nadbałtyckich. Nadmorskie miejscowości Bobolin, Dąbki, Kopań i Wicie zapewniają wspaniałe warunki wypoczynku. Dla aktywnych przymorskie jeziora Bukowo i Kopań stanowią idealną bazę do uprawiania windsurfingu czy żeglarstwa, jak również są rajem dla wędkarzy. Malowniczo wijące się rzeki Wieprza i Grabowa to idealne szlaki kajakowe.

darlowo historia

 


Facebook